Jóga a jóga ve vzduchu

Jóga


Na této lekci nikdy nepotkáte víc jak pět dalších cvičících. Důvodů je několik.

Mám ráda pro cvičení jógy prostor a totéž chci dopřát i těm jejichž pohyby vedu.

Mám ráda, když se lidé na mé lekci znají jmény a chodí pravidelně a těší se na sebe. Je to pak ještě něco víc – setkání se známými. Alespoň pár vět s těmi, na něž mi třeba v běžném dni nezbývá čas. Anebo dokonce možná káva či čaj před nebo po cvičení přímo v recepci tělocvičny. A ta atmosféra v tělocvičně pak! K nezaplacení!


Mám ráda, když na všechny vidím a mohu opravit provedení jednotlivých ásán. I jógou se dá ublížit. Pokud totiž občas něco zacvičíte špatně, vaše tělo si s tím pravděpodobně nějak poradí. Ale pokud cvičíte něco dlouhodobě špatně, vaše tělo postupně vyčerpá všechny nápravné mechanismy a dá vám „stopku“. Což nechcete. A ještě více to nechci já.

Mám ráda lidsky osobní přístup ke každému mému klientovi. Vědět o jeho zdravotním stavu, jeho životním stylu, přístupu k životu, povolání, které má mnohdy velký vliv na jeho fyzické možnosti a schopnosti.

Mám ráda, když se mí klienti mohou plně uvolnit během pranajámy (dechových technik) a s důvěrou se oddat závěrečné relaxaci, které na žádné mé lekci neopomenu. A mám podezření, že někteří mí klienti chodí na jógu jen kvůli ní :-D

Snad už tedy tušíte, že lekce jógy jsou určeny opravdu pro každého. Bez ohledu na věk, pohlaví či fyzický stav. Protože každá lekce je stavěná právě na lidi, kteří na ni přijdou. Je tak rychlá a náročná, aby ji právě oni zvládli. Obsahuje ty ásány, které potřebují cvičit, aby se cítili dobře.

A tohle všechno se při šesti lidech zvládnout dá

Jóga ve vzduchu


Jóga ve vzduchu může být vším, co si budete přát. Může být cvičením posilovacím, protahovacím, restorativním (odpočinkovým chcete-li) a může být také akrobatickým dováděním.

Záleží velmi na tom, kdo se na lekci sejde.

Záleží na tom, jak vysoko hamaku pověsíme.

Hamaka na naši jógu ve vzduchu je o dost větší než ta klasická outdoorová, kterou asi všichni známe a mnozí máme na zahradě během léta. Má opravdu velkou nosnost, takže se určitě nemusíte bát, že vás neudrží.

Mezi hlavní benefity cvičení v hamakách patří zmírnění tlaku na záda a šíjí, a to především v pozicích, kdy visíte hlavou dolů. Dále podporuje krevní oběh a trávení. No každopádně je to rozhodně velmi zábavný a zatím stále ještě neobvyklý způsob cvičení.

Na této lekci se vás potká maximálně pět. Hamaka je zavěšená v konstrukci na stropě a během cvičení se můžeme občas i rozhoupat, takže je potřeba dostatečný prostor pro každého. Všechny pozice jsou koncipovány tak, aby byly zcela bezpečné, přesto ráda na správnost provedení osobně u každého dohlížím.

No a pak mé oblíbené téma společenské události je také fajn benefitem. Potkat se jednou či dvakrát za týden se stejnými lidmi, s kterými si sednete na osobní rovině, je prostě prima.

Pokud se vám cvičení na hamakách zalíbí, je dobré chodit pravidelně a postupovat v dovednostech spolu s celou skupinou. Zkrátka posouvat se dál a dál. A věřte, že je opravdu kam

Bohužel ti z vás, kteří trpí kardiovaskulárním onemocněním, trápí ho křečové žíly a otoky dolních končetin, potíže s výkyvy krevního tlaku, cukrovka, diastáza či je po operaci kolenního nebo jiného kloubu, by měli účast na těchto lekcích velmi zvážit neboť by si mohli způsobit zbytečné zdravotní komplikace.

Tak pokud vás hamaky zaujaly, přijďte je vyzkoušet Určitě se neoblékejte do volného oblečení, ale zvolte spíš obtažené legíny a obtažené triko (vše bez zipů a suchých zipů, aby nedošlo k poškození hamaky), ideálně takové, které vám zakryje podpaží, protože hamaka může někdy způsobit tření. Z hygienických důvodů nezapomeňte na ponožky. Nechte doma veškeré šperky a hodinky a! Hodinu či dvě před lekcí se vyhněte velkému jídlu.