Terapie zvukem

Naučíme se vnímat hudbu jiným směrem, kde etnické přírodní nástroje budou naši průvodci a společně s naším dechem a tepem srdce otevřeme hlubiny poznání sebe sama.

Hlas náš nástroj , který si nosíme stále sebou už od nepaměti. Jen se změnilo jeho použití v našem každodenním životě, na rozdíl od našich předků a přirodních národů. Podíváme se směrem k alikvotnímu a hrdelnímu zpěvu. Tato forma zpěvu spojená s dechem rozvíjí nevídané možnosti našeho potenciálu v rozvoji osobnosti a zdraví.


Didgeridoo

známé především pod tímto názvem v západní civilizaci, pocházející z Austrálie od aboriginských národů, kde podle tradic uslyšíme pod názvy yedaki , přímořské oblasti nebo mago vnitrozemí. V dnešní době tradice udržuji a nám předávají kmeny z arhémské země. Tento magický dechový nástroj patří mezi nejstarší co lidstvo používalo při svých rituálech. Původní nástroje jsou z eukalyptu u nás dlabány nebo vrtány z místních dřevin. Charakteristické jsou hluboké zemité tóny zvané dron, které působí hluboko v našem těle jako ozvučnice a
rozvijí další vrstvy našeho bytí včetně zdraví .

Tibetské mísy a gongy jsou chrámové nástroje používané asijskými kulturami. Tyto kovové nástroje nás učí vnitřnímu klidu a dále nás odpoutávají k vesmíru a jeho tajemným tónům.

Deštné sloupy probouzí v nás vodu. Tvoří je různá semínka, která se přesýpají a vytváří tekoucí potok, déšť, vodopád. Navozují uklidňující frekvence ke spánku nebo zbavení se stresu.

Šamanský buben nebo perský buben daf, tar nás vnoří do rytmu našeho srdce a uvolní nám naše myšlenky a pocítíme plnost naši prázdné nádoby.

Hodina bude probíhat v individuální nebo skupinové formě. Dle potřeby vybereme vhodný nástroj dle domluvy nebo mix různých nástrojů.

Sebou je vhodné mít volné oblečení a také svoji podložku na kterou jste zvyklí není to však podmínkou. Při terapiích je nejlepší pozice v leže ve které se nejsnadněji uvolníte.

Cena 650kč za individuální terapii v trvání 60 minut dle domluvy je možné čas prodloužit.

Skupina max.10 lidí v časovém horizontu 60 – 90min. 250kč. Čas bude možné upravit dle formy a zaměření skupiny.